Rewolucyjna mata antystatyczna i soniczna - 5 mm

Dostępność: duża ilość
Cena: 135,00 zł 135.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Opis

 

Rewolucja w dziedzinie mat gramofonowych.

Skrajne walory antystatyczne:

Warstwa zewnętrzna maty -  Materiał antystatyczny 3M o strukturze skóry

Warstwa środkowa - Delrin, materiał tłumiący, z którego zbudowane są talerze wielu audiofilskich talerzy gramofonowych (np MoFi)

Warstwa wewnętrzna – kółka z miękkiej gąbki z dużą zawartością węgla.

Wybitne właściwości soniczne. Możliwość stosowania dwustronnie - warstwa "miękka" uwypukla niskie tony i ociepla dźwięk, warstwa "twarda dodaje szczegółów w tonach średnich i wysokich.

 

Matę można kłaść częścią polimerową do góry – wówczas wysokoudarowy ale nie skrajnie twardy polimer pozwala na wydobycie czystych, wysokich tonów i uporządkowanie tonów niskich.

Jeśli położymy matę tak, że krążki z gąbki będą na górze, wówczas płyta dotyka tylko kilku bardzo miękkich i plastycznych elementów. Według testujących matę użytkowników pogłębia to tony niskie jednocześnie zapobiega rezonansom.

Bardzo ważną cechą tej maty jest izolacja od wszelkich drgań silnika gramofonu. Pomaga także w takich sytuacjach kiedy dochodzi do wzbudzania się układu wkładka - głośniki -  na skutek efektu sprzężenia zwrotnego - to z kolei dzieje się czasem przy słuchaniu z dużym natężeniem dźwięku. . Zdarza się też, że przy głośnym słuchaniu muzyki z użyciem mocnego basu .

We współczesnym audio istotnym elementem jest tłumienie drgań – buduje się specjalne szafki postawione na elementach tłumiących i kolcach. Są także standy pod gramofony – po to właśnie, żeby tłumić drgania. Takie cechy ma ta niepozorna, choć wysoce specjalistyczna mata gramofonowa.

Dostępna w dwóch grubościach polimeru – 1 mm i 3 mm. Grubość gąbki, po położeniu nań płyty to około 2 – 3 mm

Dziękuję Panu Wiesławowi Zawadzie, współtwórcy gramofonów Muarah za cenne rady i wnikliwe testy.

WAŻNE: po zdjęciu folii ochronnej należy przetrzeć wilgotną szmatką powierzchnię polimerową aby zebrać ładunek elektrostatyczny, który może powstać na powierzchni maty.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl