Plyta do ustawiania antyskatingu

Dostępność: brak towaru
Cena: 70,00 zł 70.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Opis

 

 

 

JAK PRAWIDŁOWO USTAWIĆ ANTYSKATING GRAMOFONU

ZA POMOCĄ SPECJALNEJ PŁYTY WINYLOWEJ.

Na samym dole jest plik do pobrania.

Jednym z urządzeń mających wpływ na właściwe odtwarzanie płyty analogowej jest w gramofonie kompensator siły dośrodkowej zwany potocznie antyskatingiem.

Jego prawidłowe ustawienie zmniejsza zużycie igły i płyty oraz pozwala słyszeć muzykę we właściwym balansie prawy-lewy kanał..

Należy pamiętać, że problem antyskatingu dotyczy wszystkich gramofonów z wyłączeniem modeli tangencjalnych, co oznacza, że musi się z nim zmierzyć 99% użytkowników.

Wystarczy teorii, teraz praktyka.

Skoro Państwo kupilitę płytę, to rozumieją, że mechaniczne ustawienie właściwej wartości wartości antyskatingu w swoim gramofonie jest niewystarczające, ze względu na niezbyt precyzyjne wskazania urządzenia wbudowanego w gramofon.

Płyta, którą Państwo kupili ma dwie strony – jedną gładką, drugą matową. Zasadnniczo ta matowa służy do ustawiania wkładek z igłą Shibata lub MicroLine, ale i na niej można ustawiać wkładki z innym szlifem. Stawia ona igle pewien, niewielki opór, co pozwlala nieco łatwiej ustawić antyskating.

Zatem

Kładziemy płytę na gramofonie. Igłę opuszczamy w taki sposób jakbyśmy chcieli odsłuchać stronę od połowy. Patrzymy, czy ramię kieruje się - ślizga (scating) - w zdecydowany sposób w którąś stronę – na zewnątrz lub do środka.

Jeśli tak jest, to operujemy powoli pokrętłem antyskatingu w ten sposób, żeby położone na środku płyty ramię nie uciekało w żadną stronę.

Jeśli to się uda – sprawdzamy, jak wygląda sytuacja, kiedy ramię położymy na początku płyty a potem na końcu. Wolne przesuwanie się ramienia ku środkowi płyty jest zjawiskiem dopuszczalnym. Lepiej, żeby ramię dążyło od początku płyty ku środkowi, niż na odwrót.

Jeśli to się nie uda – oznacza to konieczność regulacji ramienia, poza pokrętłem/ ciężarkiem antyskatingu (czy też antiscatingu) w warunkach warsztatowych.

Mam jednak nadzieję, że moja płyta do profesjonalnej, precyzyjnej regulacji antyskatingu będzie wystarczająca i pozwoli Państwu jeszcze lepiej słyszeć muzykę z winylowej płyty.W razie pytań, proszę śmiało dzwonić 600 001 100

 

Pliki do pobrania:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl