Platforma antywibracyjna do gramofonu 10hertz.com 450x350, 5-8kg (Superlight)

Dostępność: dostępne
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 779,00 zł 779.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Opis

Platforma antywibracyjna do gramofonu 10hertz.com 450x350, 5-8kg (Superlight)

Platforma antywibracyjna do gramofonów Vinylspot 10hertz.com:
- została zaprojektowana w oparciu o specjalne reduktory polimerowe umieszczone w gniazdach wewnątrz platformy.
- zapewnia skuteczną absorbcję częstotliwości akustycznych od 10Hz.
- chroni gramofon przed drganiami i minimalizuje wibracje powodujące zniekształcenie dźwięku.
- stała się już nieodłącznym elementem wielu systemu audio, a zadowolenie użytkowników z jej skuteczności potwierdza, że warto zainwestować w to rozwiązanie.

Dane techniczne:
Platforma antywibracyjna dedykowana do gramofonów o wadze: 5-8kg
Wymiary platformy: 460 x 365mm
Grubość platformy: grubość części dolnej 18mm, grubość części górnej: 18mm.
Patent RP P.439273WOJCIECH PACUŁA z highfidelity.pl na temat platformy antywibracyjnej Vinylspot 10hertz.com:

JEDNĄ Z RZECZY, KTÓRĄ MOŻNA o testowanej platformie powiedzieć od razu, bez długiego wsłuchiwania się w szczegóły jest to, że zmienia dźwięk w znacznym stopniu. Nie – „trochę”, „być może”, „ale”, „w pewnych aspektach”, a po prostu – znacznie. Siadamy, włączamy płytę, dowolną, naprawdę nie ma znaczenia, jaki to rodzaj muzyki czy jakie tłoczenie, i momentalnie słyszymy zmianę.

Platforma Wojtka Padjasa zmienia nie tyle nawet dźwięk – choć o to ostatecznie chodzi – a coś głębszego, jakby potrafiła wpłynąć na coś podstawowego, na czym dopiero dźwięk jest budowany. Nie mamy więc wrażenia, przeprowadzanej na naszych oczach, korekty a otrzymujemy zupełnie nowe granie, w którym zmiana o której mowa zaszła gdzieś wcześniej, dzięki czemu my otrzymujemy zupełnie nowe przedstawienie.

Ostatecznie jednak chodzi o zmiany i korekty i jako takie muszę je przedstawić. A zmianą fundamentalną, którą platforma All You Need wnosi do dźwięku jest uporządkowanie jego struktury. Chodzi mi o to, że choć zmieniają się elementy, o których zwykle mówimy, to jest barwa, dynamika itd. – do czego za chwilę wrócę – to są to, moim zdaniem, zmiany wtórne. Uporządkowanie o którym mowa powoduje, że muzyka płynie lżej, płynie też gęściej, płynie swobodniej.

...Testowana platforma dała wyraźnie głębszy barwowo obraz, także w niskim zakresie. Bas był z nią bardziej miękki, a jednocześnie lepiej definiowany. Choć wydaje się to paradoksalne, to takie nie jest – dostaję coś takiego zawsze, kiedy wzrasta rozdzielczość dźwięku.

I to chyba All You Need robi, inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Dźwięk jest z nią bogatszy o dźwięki, które budują bardziej zniuansowany, prawdziwszy, a przez to głębszy emocjonalnie przekaz.


  

VinylSpot jest krakowską firmą, założoną przez WOJCIECHA PADJASA, dziennikarza radia RMF.fm Classic, w którym prowadzi autorską audycję Muzyka spod igły. VinylSpot oferuje akcesoria służące do poprawy odtwarzania płyt LP oraz używane płyty; w jej ramach funkcjonuje również „Klub muzyki spod igły”.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl