Olej do łożysk talerza i silnika gramofonu

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 37,00 zł 37.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Opis

 

Przeznaczony do gramofonów, w których szpindel, czyli trzpień jest stalowy a tuleja mosiężna, co dotyczy zdecydowanej większości modeli.

 

Olej syntetyczny ze specjalnymi dodatkami uszlachetniającymi tworzący bardzo mocny film na smarowanych powierzchniach. Poprawia pracę silnika, wycisza go, zmniejsza opory własne, wydłuża żywotność napędu, poprawia stabilność obrotów w czasie, skutecznie odprowadza ciepło.

Właściwości adhezyjne, przeciwkorozyjne oraz emulgujące zapewniają wydłużoną i bezawaryjną pracę łożyska gramofonu. Zmniejsza szumy własne łożyska, zapewnia stabilną pracę. Zaleca się wymianę co dwa lata.

Sposób aplikacji – silnik

Odłączyć gramofon od prądu, zlokalizować otwór olejowy zlokalizowany zwykle w okolicy wyjścia osi z korpusu silnika.

Usunąć stary olej za pomocą dołączonej (biała buteleczka) mieszanki alkoholowo- myjącej . Środek czyszczący należy całkowicie usunąć tak aby łożysko było całkowicie czyste i suche. Zaaplikować nowy olej.

Wprowadzić do otworu 1-3 krople świeżego oleju. Jeśli nie znajdziemy w/w punktu smarowania olej aplikujemy bezpośrednio w miejscu gdzie oś wchodzi w korpus silnika. Nie należy zostawiać nadmiaru oleju na silniku i jego elementach. Należy unikać kontaktu oleju z gumowymi elementami gramofonu, a zwłaszcza z paskiem napędowym, rolką napędową i tą częścią talerza po której przesuwa się pasek. Elementy przypadkowo ubrudzone olejem zmywamy dołączonym środkiem alkoholowo – myjącym.

Sposób aplikacji – trzpień

Należy zdjąć talerz i ewentualnie podtalerzyk aby uzyskać dostęp do tulei głównej łożyska talerza. W niektórych modelach wymagane będzie zdemontowanie dolnej pokrywy gramofonu aby dostać się do łożyska od środka. Usunąć stary olej za pomocą dołączonej mieszanki alkoholowo – myjącej (biała buteleczka) Środek czyszczący należy całkowicie usunąć tak aby trzpień był czysty i suchy . Zaaplikować nowy olej. Przy pierwszym uruchomieniu sprawdzić, czy smar dotarł do wszystkich elementów łożyska i czy talerz obraca się swobodnie i bez szumów.

Projekt „oleje i smary vinylspot.pl „ został opracowany przy wsparciu technicznym esdarek gramofan prowadzącym profesjonalny serwis gramofonów.

Zestaw:

Buteleczka pojemność 10 ml z olejem

Buteleczka 10 ml ze środkiem myjącym

 

POLECAM zestaw to mycia, czyszczenia i polerowania

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl