Jak wybrać wkładkę gramofonową? 0

Jak wybrać wkładkę gramofonową?

Zdaje się, że w tej dziedzinie jest 12 tysięcy porad. Ale, jak człowiek staje przez swoim pierwszym gramofonem, to czuje się zagubiony. Sam tak się czułem wiele lat temu, starałem się z dziedziny wkładek doktoryzować – ale na końcu zawsze pytałem moich kolegów, którym bez wstydu mogłem powiedzieć – nie umiem. Moja wiedza jest praktyczna i oparta o doświadczenia. Jest to wiedza człowieka, który kompletnie nie rozumie ani fizyki, ani matematyki, a cm często myli się z milimetrami. Jeśli Ty taki jesteś - to czytaj.

czytaj całość »
Jak czyścić winylowe płyty? 0

Czym, jak, kiedy i w jaki sposób czyścić winylowe płyty?

Są to najczęstsze pytania, z jakimi spotykamy się na internetowych forach. Niestety odpowiedzi zawierają raczej osobiste preferencje i odczucia użytkowników, a nie rzetelną wiedzę. Są zatem tacy, którzy twierdzą, że nie ma sensu mycia płyt i są tacy, którzy uważają, że do tego potrzebne jest urządzenie za 12 tys. Prawda, jak zawsze leży pośrodku a ja opowiem o każdym ze sposobów mycia płyt – w sposób uporządkowany – i w punktach.

czytaj całość »
Alice Coltarne – Kirtan Turiya Sings - PREMIERA! 0
ALICE COLTRANE – KIRTAN TURIYA SINGS - Premiera!
 
Z przyjemnością informuję o nowym, znakomicie zapowiadającym się albumie, o którym pisze Karolina Majewska z Universal Music Polska
ALICE COLTRANE – KIRTAN TURIYA SINGS
ALBUM ZAWIERA NIEPUBLIKOWANE NIGDY WCZEŚNIEJ NAGRANIA
Premiera 16.07.2021 IMPULSIE! RECORDS / UMe
czytaj całość »
Bach w stylu cool! 0
Bach w stylu cool !
W 1951 roku czterech dobrze sobie znanych muzyków z big-bandu Dizzy’ego Gillespiego, założyło mały zespół studyjny, przyjmując nazwę Milt Jackson Quartet.
czytaj całość »
Wędrówki po gryfie 0
Wędrówki po gryfie
"Wędrówki po gryfie"
Jestem skrzypaczką, gram nową muzykę. Od wielu lat wykonuję swój zawód z wielką miłością i pasją. Pomimo to mam wrażenie, że DZIEDZINA, którą się zajmuję, i sytuacja artystów wykonujących muzykę współczesną są wciąż niewystarczająco dobrze opisane. Zacznę więc od początku: DLACZEGO muzyka współczesna?
Anna Kwiatkowska
czytaj całość »
Świat muzyki zawdzięcza Portugali przede wszystkim pełne pasji oraz elegancji fado. 0
Świat muzyki zawdzięcza Portugali przede wszystkim pełne pasji oraz elegancji fado.


Świat muzyki zawdzięcza Portugali przede wszystkim pełne pasji oraz elegancji fado. Portugalczycy często zastanawiają się nad sukcesem ich ludowych piosenek, zwłaszcza, że istotą tej sztuki jest przecież w znacznym stopniu poetycki tekst urzekająco zdominowany brzmieniem gitar oraz żarliwym, emocjonalnym zaśpiew wokalistów.

czytaj całość »
Krzysztof Komeda - Mam tu swój dom – GAD Records 0


Michał Wilczyński, rzutki wydawca i szef GAD Records – oficyny fonograficznej specjalizującej się w utranowoczesnej reedycji archiwalnych nagrań jazzu i rocka – dotarł tym razem do nigdy dotąd nie publikowanych i nieznanych wcześniej sesji Krzysztofa Komedy. 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl